متخصص ارتوپدی در سعادت آباد

جراحان ارتوپدی بیش از یک دهه برای یادگیری مهارت ها و دانش حوزه ارتوپدی زمان صرف می کنند. متخصصان ارتوپدی بیماران در هر سنی را درمان می کنند. از جمله موارد حوزه درمان این جراحان می توان به شکستگی استخوان، مفصل آسیب دیده و … اشاره کرد. متخصصان ارتوپدی در زمینه تشخیص، درمان و ترمیم آسیب ها و بیماری های مرتبط به سیستم اسکلتی – ماهیچه ای فعالیت می کنند.

همچنین پس از اتمام دوره های آموزشی برای تمرین بیشتر در مراکز جراحی ارتوپدی و بیمارستان به صورت عملی کسب تجربه می کنند.

بهترین متخصص ارتوپدی در سعادت آباد

امروزه به دلیل ترافیک بالای شهری مردم همواره به دنبال یافتن بهترین پزشک در منطقه خود هستند. در صورتی که به دنبال بهترین متخصص ارتوپدی در سعادت آباد هستید در ابتدا باید بدانید که یک متخصص ارتوپدی چه مسئولیت هایی دارد. یک متخصص ارتوپدی با توجه به نیاز های بیمار و آسیب هایی که دیده شده و همچنین بیماری هایی که تشخیص می دهد بهترین روش درمانی را بر می گزیند. برای تشخیص دقیق بیماری ها از روش های تشخیصی مانند تصویربرداری ایکس ری استفاده می کند تا بیماری هایی مانند آرتریت روماتوئید را تشخیص دهد.

متخصص ارتوپدی در سعادت آباد

با توجه به بیماری و نوع آسیب تا جای ممکن از روش های درمانی غیر تهاجمی و کم تهاجمی استفاده می شود. بر طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است در ۵۰ درصد موارد از روش های غیر جراحی استفاده می شود. برای مثال در صورتی که به آرتروز زانو مبتلا هستید اولین گزینه درمانی تعویض مفصل زانو نمی باشد. یک متخصص ارتوپدی با تجربه در ابتدا از گزینه های دیگر درمانی مانند فیزیوتراپی و دارودرمانی و تزریقات خاص سعی در کاهش و کنترل درد دارد.

در صورت پیشرفت بیماری به حد نصاب و نیاز به انجام جراحی می توان از بهترین و مناسب ترین گزینه های درمانی استفاده نمود. در جراحی های ارتوپدی استخوان های شکسته شده ترمیم می شوند، تاندون ها و رباط ها ترمیم می شوند، تعویض مفصل صورت می گیرد و یا دیگر انواع جراحی صورت می گیرد.

بهترین جراح ارتوپدی در سعادت آباد

متخصصان ارتوپدی تحصیلات و تمرینات بسیار دقیقی را برای سال ها تحمل می کنند. تحصیلات آن ها از دوره پایه شروع می شود و یکسری تحصیلات پیش تکمیلی می بینند. بعد از دریافت مدرک ابتدایی برای مدت ۴ سال کورس ها و دوره های آموزشی پیشرفته ای را در زمینه فیزیولوژی و آناتومی بدن انسان می بینند.

دکتر محمدعلی عنایت اللهی متخصص ارتوپدی در سعادت آباد و دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی تعویض مفصل با بهره گیری از دانش روز دنیا به درمان بیماری های در زمینه ارتوپدی می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره تماس ۰۹۲۰۳۰۰۸۵۲۰ بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 همچنین دوره هایی برای تکمیل تجربیات عملی می بینند. سپس به مدت ۵ سال تحصیلات رزیدنسی می خوانند. پس از آن به مدت حداقل یک سال در جراحی عمومی و ۴ سال در جراحی ارتوپدی زمان صرف می کنند. رفته رفته پس از اطمینان از تجربه عملی می توانند جراحی های ارتوپدی را بدون نظارت انجام می دهند.

نتیجه گیری

با توجه به رشد جمعیت و افزایش عمر مفید تقاضا برای جراحان ارتوپدی رو به افزایش است. برای مثال بیماری آرتریت روماتوئید در افراد مسن بیشتر دیده می شود و بنابراین نیاز به درمان و جراحی دارد. پس امروزه تخصص ارتوپدی ارزش بسیار بالایی دارد و تحصیلات مناسب و کسب تجربیات به میزان کافی اهمیت بالایی دارد.

منبع : https://careertrend.com/job-description-orthopedic-surgeon-4813.html